Hakkımızda

Türkiye ve Dünyada sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Seval Kablo, kaliteli ürünleri, müşteri memnuniyeti için yapmış olduğu yatırımları ve yenilikçi yapısıyla Türk kablo sektörünün her açıdan “ Yeni Yıldızı” olmuştur.

1980 yılında Denizli’deki 300 m2’lik tesisinde enerji kabloları üretmeye başlayan Seval Kablo bugün yaklaşık 50,000m2 si kapalı 70,000m2 bir alana sahip entegre 6 fabrikasında yılda 42,000 ton bakır, 60.000 ton granül işleme kapasitesine ulaşmıştır.

Seval Kablo 2014 yılında sektörde bir ilk olarak fabrikalarını satış bölgesi ve üretim sınıflandırılmasına göre ayırmış, konusunda uzman personelleri ile en üst düzey kalitede üretim yapmaktadır. Her zaman yeni ürünlere ve fikirlere yatırım yapan, mevcut dinamik yapısıyla Seval Kablo bugün sahip olduğu sektörün en büyük ve modern Kalite Kontrol, Ar-Ge Laboratuvarlarındaki özenli çalışmalarıyla, yüzün üzerinde kablo çeşidi üreterek bu alanda sektör lideri olmuştur.

Seval kablo tesislerinde 66 kV‘a kadar Bakır ve Alüminyum iletkenli Orta Gerilim kabloları, 0,6/1 kV Alçak gerilim kabloları, Profire marka yangına dayanıklı alev yaymayan kabloları, bakır ve çelik zırhlı enerji kabloları, tesisat kabloları, kontrol kumanda kabloları, yağ ve hidrokarbona dayanıklı kabloları, trafik sinyal ve havaalanı pist aydınlatma kabloları ile birlikte müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda proje bazlı özel kablolar üretebilmektir. Seval kablo 2016 verilerine göre kablo sektöründe Türkiye birincisi, tüm ihracatçı firmalar arasında Türkiye 93.,Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 199., Fortune 500 Türkiye listesinde 285. olmayı başarmıştır.

Türkiye ve Dünya'daki kalite belgelerini almaya hak kazanan ve kaliteden ödün vermeyen Üretim Politikası ile Seval Kablo imal ettiği ürünlerin %70'ini 49 ülkeye ihraç etmekte ve Türkiye Ekonomisine büyük bir katma değer sağlamaktadır.

Seval Kablo ürünlerini TSE-HAR, IEC, BS, EN, SASO, VDE, KEMA, GOST standartlarına, CE Direktifine ve RoHS'a uygun bir şekilde üretmektedir.

Kalite
Seval Kablo başarı politikası olarak; Kaliteli Ürün, Kaliteli Hizmet ve İstikrarlı Müşteri Memnuniyeti ilkelerini benimsemiş, personellerine bu prensipleri aşılamış, ürün yelpazesini genişletmiş, uzman ve alanında deneyimli personel yapısına ulaşmıştır. Seval Kablo başarının bir varış noktası değil, yol olduğunun bilincindeki yönetim kadrosu ile hedeflerini her geçen gün büyütmüştür. Seval kalitesi BASEC (British Approvals Service for Cables), TSE-HAR, KEMA, GOST, SII ve ISO 9001:2015 belgeleri ile sertifikalandırılmıştır.

Kalite Politikamız
Seval Kablo üretmiş olduğu kabloların yüksek kalite ve güvenilirlikte üretimi, teknolojik alt yapı ile geliştirilmesi, her koşulda rekabet edebilir fiyatlarla pazarlama ve satışını yapmaktadır. Amacımız;

• Yürürlükteki yasa, yönetmelik, mevzuat ve müşteri şartlarına uymak ve uygun standartlarda üretim yapmak,
• Müşteri memnuniyetini sürekli arttırmak ve mevcut pazarımızı koruyup, iç/dış pazar payını arttırmak,
• Dünyamızın kısıtlı kaynakları da dikkate alınarak hurda ve firelerin sürekli azaltılması için çalışmak,
• Tüm ürünlerde kalite bilincinin hâkimiyeti ile sürekli gelişme sağlanarak sıfıra yakın hataya ulaşmak,
• Kalite Sistemini sürekli iyileştirmek, kalite yönetim sistem şartlarına uymak,
• Sürekli kaynak iyileştirmek ve eğitimlerle her kademede çalışanlarımızın kalite bilincini geliştirmek,

ve Kalite Yönetim Sisteminin gerekliliklerini yerine getirerek güncelliğini ve etkinliğini iyileştirmek şirketimizin Kalite Politikasıdır.

Seval Kablo’nun, çevre yönetim sistemi, uluslar arası alanda yetkili olan ROYALCERT kuruluşu tarafından verilen ISO 14001:2004 sertifikası ile de belgelendirilmiştir. Alınan bu sertifikada göstermektedir ki Seval Kablo, çevreye karşı oluşabilecek etkileri en aza indirebilmek amacıyla iyi bir yapıya ve kurulu bir işleyiş sistemine sahiptir.

 

Çevre Politikamız
• Çevreyle ilgili tüm mevzuat, idari düzenlemeler ve yasal yükümlülüklere uymak.
• Hammadde girişi, üretim ve sevkiyat sonuna kadar çevre kirliliğini kontrol altında tutmak.
• Hammaddeyi en verimli şekilde kullanmayı, atık miktarını minimuma indirmeyi ve mümkün olduğu ölçüde geri dönüşümünü sağlamak.
• Personelin Çevre Yönetim Sistemi konusunda bilgi düzeyinin yükselmesi, iyi bir seviyeye getirilmesi için gerekli olan eğitimin alınmasını sağlamak.
• Çevre kirliliğinin önlenmesi için gerekli tedbirleri almak, etkin bir şekilde gürültü, ses ve diğer çevresel oluşumların kendi işletmemiz,
yeni projelerimiz ve çalışma alanlarımızda minimuma indirmeyi sağlamak.
• Oluşabilecek çevre sorunlarını ortaya çıkarmadan engellemeye çalışmak.

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
1. Bütün iş kollarında işçinin fiziksel, ruhsal ve sosyo-ekonomik bakımdan sağlığını en üst düzeye çıkarmak ve bunun devamını sağlamak.
2. Çalışma şartları ve kullanılan zararlı maddeler nedeni ile işçi sağlığınım bozulmasını engellemek.
3. Her işçiyi kendi fiziksel ve ruhsal yapısına uygun işte çalıştırmak.
4. İşin işçiye ve işçinin işe uyumunu sağlamaktır.

Belirlenen amaçlara ulaşmak, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek şirketimizin İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemidir.

Altyapımız, sektördeki standartları ve gerekliliği yerine getirmemizde büyük rol almaktadır. Seval Kablo olarak, bakır işleme kapasitemiz yıllık 24.000 tona ulaşmıştır. Fabrikamızda üretim 30.000 m2'si kapalı olmak üzere toplam 50.000 m2 alana sahip entegre tesislerde, en son teknolojik gelişmelere uygun makine ve ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.
Üretim konusunda bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 300 kişilik alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleşmektedir. Firma olarak grup projelerini ödüllendirerek ve destekleyerek takım çalışması ve güveni geliştirmeyi ilke edinmişizdir.